پارچه شناسی (شناخت الیاف و پارچه)

در این دوره ابتدا یک سری تعاربف اولیه و در عین حال کاربردی از آنچه در صنعت نساجی و پوشاک که همواره مورد نیاز یک طراح پارچه و لیاس است آموزش داده می شود. در ادامه تقسیم بندی های اصلی در زمینه انواع الیاف و انواع بافت ارائه می گردد. اساسی ترین بخش در این دوره، آموزش شناخت الیاف مختلف در تولید پارچه و پوشاک است که ابتدا به شاخص های آن ها اشاره می گردد و در نهایت با تست سوزاندن که در دسترس ترین روش شناخت الیاف است راه های شناخت انواع جنس ها مطرح می کردد. در این راستا از فیلم های مختلف آموزشی نیز بهره گرفته می شود. با اتمام شناخت الیاف، شناخت انواع پارچه آغاز می گردد و در ادامه آن به آسیب های احتمالی و روش های رفع آن ها در رابطه با انواع پارچه شامل انواع لکه ها اشاره شده و بر مبنای آن انواع شوینده های مفید و مطمین و کاربرد هر یک بر مبنا کارکردشان آموزش داده می شود تا طراح بتواند بر اساس این آگاهی ها و با توجه به نوع جنس، نوع بافت، نوع رنگزا و چاپ انجام شده روی پارچه و تکمیل های صورت گرفته شده به مخاطب یا مصرف کننده خود بگوید که به چه صورت از محصول ارائه شده بهره ببرد. تمامی دوره توسط پاورپوینت و از طریق نمایش روی صفحه نمایش ارائه می گردد. تست ها و آزمایش ها داخل کلاس و در طول آموزش انجام می گیرد. در این دوره جزوه ای به صور ت pdf در اختیار انجمن قرار داده می شود که پیشنهاد می شود به صورت فایل در اختیار مخاطبین دوره قرار بگیرد.
هزینه ثبت نام در دوره: 3,500,000 ریال هزینه گواهی پایان دوره: رایگان
ظرفیت: 10 حد نصاب: 8
وضعیت دوره : فعال تاریخ ثبت : 1397/9/17
کد دوره : r478125309 نوع دوره : دوره های آموزشی
تعداد شرکت کننده ها : 1 نفر نوع تدریس : گروهی
تاریخ شروع دوره : 1397/9/25 تاریخ پایان دوره : 1397/11/14
پیش نیاز :

آشنایی با مفاهیم اولیه پارچه و لباس و علاقه مندی به این رشته -

وسایل مورد نیاز :

اهداف دوره :

آموزش مفاهیم و تعاریف اولیه در تولید پارچه و پوشاک - شناخت کامل تمامی الیاف کاربردی در صنعت مد و پوشاک - شناخت انواع پارچه و تمایز آن ها با یکدیگر - آموزش طراحی لیبل های مراقبتی لباس(care labels)

مفاد درسی :

شناخت الیاف - شناخت پارچه ها - شناخت انواع شوینده ها - شناخت انواع لکه و راهکارهای از بین بردن آن ها - روش های مراقبت از محصولات نساجی - برچسب های مراقبتی

پارچه شناسی (شناخت الیاف و پارچه)
محل برگزاری
مدرسان